GÜVERTEDEKİ TÜM FAYDALAR

GEMİ YAPIMI ÇÖZÜMLERİ İÇİN GEBERIT SİSTEM TEKNOLOJİLERİ

Kalıcı olarak sızdırmaz özellikli sistemlerimiz için gemi yapımı ve açık deniz sektörlerinde de birçok kullanım alanı mevcuttur. Tersaneler, gemicilik şirketleri ve sistem tedarikçileri 20 yıldan uzun süredir Geberit Temin Sistemlerine güveniyor. İster makine dairesinde, isterse ısıtma ve klima sistemlerinde veya hatta hijyen teknolojisi çözümlerinde olsun, Geberit'in temin sistemleri çeşitli kullanımları ve gereksinimleri kapsamaktadır. Geberit müşterileri, günümüzde gemi yapımı endüstrisinde önem taşıyan sistemlerimize ve onların esnekliğine güvenir. Güvenilir fonksiyon, basit planlama ve yerden tasarruf sağlayan bağlantı teknolojisi Geberit temin sistemlerini karakterize eder. Kapsamlı müşteri servisimiz, ürün serimizi mükemmel şekilde tamamlar. Yerinde eğitim, destek hattı, planlama sırasında tavsiyeler ve güvenilir bulunabilirlik kullanıcılara benzersiz faydalar sunar.

Ürün portföyümüzde bulunan Geberit Temin Sistemlerinin sahip olduğu Gemi İnşa Onay Sertifikaları aşağıda listelenmiştir.

 

Gemi İnşa Onayları

1

ABS American Bureau of Shipping

2

BV Bureau Veritas

3

DNV Det Norske Veritas

4

GL German Loyd

5

NK Nippon Kaiji Kyokai

6

KR Korean Register

7

LR Llyod's Register of Shipping

8

RINA Registro Italiano Navale

9

RS Russian Maritime Register of Shipping

 

TUZLU SUYU KONTROL ETMENİN ZOR OLDUĞU DURUMLARDA GEBERIT MAPRESS CuNİfe

Tuzlu su metallerde korozyona neden olabilir. Bakır nikel alaşımlar, tuzlu su taşıyan boru hatlarında ve gemi montaj alanlarında uzun yıllardır kendilerini kanıtlamışlardır. Geberit'in denenmiş ve test edilmiş sıkıştırma sistemi standardı, 2002 yılından bu yana bu alaşımda bulunmaktadır. Tam Geberit MapressCuNiFe ürün serisiyle, kaynak yapmak gereksizdir ve boru sistemlerindeki korozyon etkili şekilde önlenmiştir.

Geberit MapressCuNiFe fitingleri 15 ile 108 mm arası boyutlarda kullanıma sunulmuştur. Bu özel alaşımdan yapılan fitingler ve borular bronz renkli ışıltılarından tanınabilirler. Siyah conta halkası tuzla suyla temas konusunda onaylanmıştır; özel durumlarda – yağ içeren medyayla birlikte olması gibi – siyah conta halkası mavi renkli bir FKM conta halkasıyla değiştirilir.

Tüm Geberit Mapress sistemlerinde olduğu gibi, bir sıkıştırma göstergesi fitingin doğru şekilde preslenip preslenmediğini gösterir. Siyah rengi CuNiFe malzemesini gösterir ve boyut da kolayca görülebilir.

CuNiFe'den imal edilen Geberit Mapress sistem boruları korozyona karşı, özellikle de tuzlu suya karşı mükemmel bir dirence sahiptir. Korozyona karşı bu yüksek direnç, tuzla suyla temas durumunda hızlı bir şekilde oluşan doğal ve ince koruyucu bir katmandan kaynaklanır.
Karmaşık özellikteki bu koruyucu katman esas olarak bakır oksitten imal edilir ve nikel ve demir eklenerek daha da iyileştirilir. Başlangıçtaki katman ilk birkaç gün içinde hızlı bir şekilde oluşur, fakat tam olarak oluşması için üç ay kadar süre gerekir. İlk temas, bakır nikelin uzun dönemdeki davranışı için belirleyicidir, yani boruların temiz tuzlu su akışına sürekli olarak maruz kalmaları gerekir. İyi bir yüzey katmanı oluşursa, korozyon hızı zamanla düşer.

Geberit MapressCuNiFe Uygulamaları

Yangın söndürme sistemleri (gemicilik sektörü)

Gemiler için fabrika mühendisliği

Tersane sistemleri

Tuzlu suyu tuzdan arıtma fabrikaları

Petrokimya endüstrisi/rüzgar santralleri/petrol kuyusu platformları

1,6 MPa'ya (16 bar) kadar kapalı ve açık devreler

Ekstra hafif ısıtma yağı dağıtımı (FKM mavi conta halkalı)

Bir geminin en önemli tesisat sistemlerini oluşturan sintine sistemi,yakıt transfer sistemi,yakıt dolum+hava firar sistemi ve yangın sistem'inin örnek bir gemi projesinde mapress paslanmaz çelik ve cunife boru+fittingsler ile detaylı gösterillip fiyatlandırıldığı  tabloları aşağıda gösterilmiştir.